Artykuły sponsorowane

Prowadzenie firmy w czasach nowych technologii

  
Wszyscy, którzy prowadzą firmy dobrze wiedzą, jak trudno jest zapanować nad całą stertą papierów. Zalewają one codziennie biurka wszystkich szefów. Żeby się w tym wszystkim nie pogubić trzeba starannie prowadzić księgowość. Dzisiaj jest na pewno nieco lżej, gdyż większość spraw możemy załatwiać przez internet.

Od jakiegoś czasu Ministerstwo Finansów udostępniło system e-Deklaracje, za pomocą którego, bez wychodzenia z domu możemy w prosty sposób rozliczyć się z fiskusem. Co więcej, część danych, również tych osobowych, uzupełnia się automatycznie, a konieczne obliczenia również przeliczają się same. To zdecydowanie upraszcza życie podatników, skraca czas i zmniejsza ryzyko głupich pomyłek, jakie mogą wystąpić przy przeliczaniu w pośpiechu. Nie musimy stać w kolejce w Urzędzie Skarbowym by oddać deklarację. Jedno kliknięcie, a potwierdzenie przychodzi w ciągu minuty.

W działalności wielu firm bardzo ważne jest oprogramowanie do wystawiania faktur. Wszystkie dane, raz uzupełnione, są dostępne. Poza tym, wszystkie faktury, wraz z numerami, są dostępne natychmiast. W każdej chwili możemy wydrukować duplikat dowolnej faktury albo wysłać ją mailem. Przy prowadzeniu średniej działalności gospodarczej, to bardzo ważne, by nie pogubić się we wszystkich papierach, które przecież mogą poginąć.

Nie wchodząc już jednak w szczegóły, w wielu firmach, tych zwolnionych z podatku VAT, obowiązkowym zakupem jest program do wystawiania rachunków. Z jego pomocą wystawimy rachunki (dawniej: rachunki uproszczone), rachunki proforma, dowody sprzedaży, a niektóre nawet mają możliwość drukowania paragonów fiskalnych, jeśli tylko podłączymy do komputera drukarkę fiskalną.

Na koniec życzyłbym sobie, by jednak prowadzenie firmy w Polsce było łatwiejsze, by więcej spraw można było załatwić bezpośrednio w sieci. Do tego jednak będziemy potrzebowali jakichś cyfrowych identyfikatorów, np. takiego, jak kiedyś planowano - PESEL2.

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na Twitterze.
640
WYŚWIETLEŃKOMENTARZY


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU I TWITTERZE  

640
WYŚWIETLEŃKOMENTARZY

WYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU I TWITTERZE


PODAJ E-MAIL I ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA


Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
  
AKCEPTUJĘ ZASADY
Pasja. Każdy ma swoją
Twitter
Newsletter
Podaj swój e-mail i zawsze bądź na bieżąco!
Wiadomości rozsyłam następnego dnia rano po publikacji nowego artykułu.
Tak samo jak Ty nie lubię spamu.