O mnie
Jan Pogocki - zdjęcie profilowe

Cześć!


Nazywam się Janek Pogocki, a Ty właśnie czytasz informacje o tym kim jestem i czym się zajmuję.

Pisanie o sobie samym nie jest prostym zadaniem. Najgorszy jest zawsze początek, ale skoro mam go już za sobą, to teraz będzie już tylko łatwiej. :) Jestem zwykłym 29-latkiem z Wadowic. To tu ukończyłem wszystkie szkoły, wśród nich I LO im. Marcina Wadowity. Po maturze przeniosłem swoje życie do Krakowa, gdzie rozpocząłem studiować to, co mnie zawsze pasjonowało, czyli Informatykę na WEAIiIB Akademii Górniczo-Hutniczej. Studia skończyłem, tytuły zdobyłem, a wspaniałych ludzi nadal poznaję.

Informatyka


Moją największą (ale nie jedyną) pasją są komputery, nowe technologie i odkrywanie ich od tej drugiej strony – deweloperskiej. Ale spokojnie, nie wpisuję się w powszechne stereotypy o informatykach-nerdach. ;) Interesuje mnie przede wszystkim szeroko pojęty software, a szczególnie technologie webowe, tak szybko się dzisiaj rozwijające. To właśnie dlatego w 2005 r. stworzyłem swoją pierwszą w życiu stronę internetową dla Miesięcznika Historyczno-Przyrodniczego, a już niecały rok później pierwszą wersję mojej prywatnej strony. Lata mijają, wersje się zmieniają, a ja tym samym zdobywam doświadczenie.

Nagrody i słowa uznania


To zawsze miłe, gdy ktoś Cię pochwali albo nagrodzi za pracę, w którą wkładasz cząstkę siebie. Tak też było pod koniec 2007 r., gdy ku mojemu zaskoczeniu zostałem doceniony w czasopiśmie Komputer Świat, w którym odnalazłem adres mojej witryny w sekcji "Ciekawe Strony". Podobnie w 2012 r., w którym zdobyłem II miejsce w konkursie stron organizowanym przez forum znanego Kursu HTML. Takich momentów było kilka i wszystkie dodawały mi skrzydeł do dalszej pracy. Ale najbardziej sobie jednak cenię zdanie moich Czytelników, którzy dziękują mi za pomoc w rozwikłaniu technologicznych zawiłości. W ówczesnej Księdze Gości zachowało się kilka ciekawszych wpisów, które pozwolę sobie tutaj przytoczyć.
Przydatna stronka, szczególnie skorzystałem w temacie: "Wypalanie obrazu ISO na pendrive" - przydał się przy awarii. Dlatego też zostawiam ślad! Dzięki i pozdrawiam.
@D24
Kawał dobrej roboty. Strona pierwsza klasa. Rzadko spotyka się tak wspaniałe strony. Dobra robota Janie! Oby więcej takich stron jak Twoje, to Internet byłby piękniejszy :)
@Albercik
Super strona, poleciłem znajomym
@Franek
Świetna strona bardzo ciekawe podejście do wielu tematów, nie tylko informatycznych. Powodzenia w dalszym prowadzeniu strony:) Będę często zaglądał.
@feruo
Bardzo fajna strona, konkretne wpisy, to co lubię, pozdrawiam
@Asia
Powiem szczerze jestem pod wrażeniem że tak młody człowiek jak Ty ma taką pasje, oby tak dalej chłopie!
@Paweł

Media


Media są moim kolejnym punktem w zainteresowaniach. Tak trochę z przypadku trafiłem kiedyś na jeden z portali branżowych, na którym później od czasu do czasu czytałem artykuły o ludziach mediów, technologiach i różnych nowinkach. Zainteresowanie pogłębiło się jeszcze bardziej po zarejestrowaniu na nieoficjalnym forum o Telewizji Polskiej, obecnie znanym jako tvpforum.pl. Teraz obserwuje media, szczególnie telewizję, nie tylko przez pryzmat technologii, opraw graficznych, muzycznych czy scenografii, ale również pod kątem merytoryczności warsztatu dziennikarskiego. W głównej mierze wymaga to ode mnie zadanie, jakiego się podjąłem w 2012 r., kiedy stałem się współadministratorem wyżej wspomnianego forum.

Podróże


Podróże kształcą, otwierają umysł i inspirują. Lubię być częścią natury, wchodzić w interakcję z nią. Lubię tę małość ludzkiego istnienia, tak po prostu.

Kontakt i współpraca


Każdy powód, by się ze mną skontaktować jest dobry. Żadnego maila nie mam w zwyczaju wyrzucać do kosza. Jeżeli chcesz ze mną współpracować w ramach bloga, chciałbyś bym coś przetestował specjalnie dla Ciebie lub masz po prostu propozycję na ciekawy artykuł – śmiało korzystaj z mojej strony kontaktowej. Miło mi będzie Ciebie poznać. ;)
Pasja. Każdy ma swoją