Artykuły sponsorowane

Escape room - kreatywna zabawa czy strata czasu?

  
Żyjemy w czasach, kiedy bezustannie jesteśmy w permanentnym stresie. Próbujemy znaleźć sobie jakieś zajęcia będące odskocznią od tej codzienności. Niektórzy z nas wybierają rozrywkę w telewizji: oglądanie meczów, programów rozrywkowych czy teleturniejów. Ale nie ukrywajmy, że poziom tych drugich jest już naprawdę niski, a tych trzecich już nawet nie ma.

Inną, ciekawą rozrywką są gry komputerowe i na konsoli. Starannie dobrane tytuły zagwarantują nam dużą dawkę rozrywki. Jest jednak pewna wada takich gier - bardzo uzależniają i wciągają, przez co marnujemy dużo więcej czasu niż na początku zakładaliśmy.

Ostatnio coraz częściej, w wielu polskich miastach pojawiła się ciekawa alternatywa - escape room, a wśród nich renomowany, warszawski www.captivity.pl. Wchodzimy na określony czas - 45 minut, do wcześniej wybranego i przygotowanego dla nas pokoju. Zabieramy ze sobą tylko znajomych (w sumie może być maksymalnie 6 osób). Następnie musimy się z tego pokoju po prostu wydostać. Aby tego dokonać trzeba rozwiązać szereg logicznie powiązanych ze sobą zagadek. To dobra alternatywa na spędzenie czasu w gronie znajomych, rodziny, wieczór panieński, kawalerski czy integrację firmową.

Na czym polega wydostanie się? Najczęściej musimy odgadnąć ciąg pewnych haseł, dedukować, wiązać fakty i bacznie obserwować co się dzieje. Do dyspozycji mamy czasami przeróżne narzędzia, takie jak młotek, śrubokręt czy kleszcze, ale innym razem trafi nam się zadanie, gdzie jedyną rzeczą jaką możemy się posłużyć będzie nasz własny intelekt i kartka papieru, względnie ekran komputera.

Takie spędzenie czasu jest świetną rozrywką dla nas i dla naszych znajomych. Nie tracimy bezproduktywnie czasu, integrujemy się i pobudzamy nasze szare komórki, jednocześnie relaksując się. Dodatkową zachętą do przeżycia takiej rozrywki może być niski koszt zabawy. Po podzieleniu pełnej ceny na liczbę wszystkich naszych znajomych - współuczestników, wychodzi średnio kilkadziesiąt złotych za naprawdę dobrą zabawę. Spróbuj swoich sił w escape roomie i sprawdź, czy potrafisz rozwiązywać trudne zagadki pod presją czasu i czy uda Ci się dobrze współpracować ze swoimi znajomymi!

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na Twitterze.
2221
WYŚWIETLEŃKOMENTARZ


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU I TWITTERZE  

2221
WYŚWIETLEŃKOMENTARZ

WYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU I TWITTERZE


PODAJ E-MAIL I ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA


Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
  
AKCEPTUJĘ ZASADY
14.06.2016, 11:10 #1
Świetna rozrywka dla całej rodzinki :) Miałam okazję być w takim pokoju i muszę że przyznać, że naprawdę świetnie się bawiłam.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją
Twitter
Newsletter
Podaj swój e-mail i zawsze bądź na bieżąco!
Wiadomości rozsyłam następnego dnia rano po publikacji nowego artykułu.
Tak samo jak Ty nie lubię spamu.