Poradniki

Zmiana sposobu przedstawiania się Firefoksa

  
Zawartość niektórych stron internetowych zależy od tego, za pomocą jakiej przeglądarki lub jakiego urządzenia na nią wejdziemy. Czasami możemy po prostu nie mieć warunków, aby zobaczyć inną wersję strony, dostosowaną do tego, konkretnego urządzenia. Dodatek, który teraz opiszę, pozwoli szybko rozwiązać ten problem, z którym często borykają się webmasterzy.

Jak doskonale wiemy, każda przeglądarka przedstawia się przed każdą witryną. Odpowiednio interpretując, np. taki ciąg: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.10) Gecko/20100914 Firefox/3.6.10, możemy wywnioskować, że użytkownik korzysta z Firefoksa 3.6.10, Windows 7, i że ten system ma w wersji polskiej. Dodatek User Agent Switcher dla Firefoksa pozwoli szybko zmienić sposób przedstawiania się przeglądarki. Polecam go w szczególności webmasterom i developerom, aby mogli szybko sprawdzić efekty swojej pracy.

Onet.pl (Firefox przedstawia się jako on sam):Onet.pl (Firefox przedstawia się jako iPhone):YouTube (Firefox przedstawia się jako przestarzały Internet Explorer 6):W internecie istnieje również strona, która pozwala nam zidentyfikować przeglądarkę, właśnie na podstawie User Agent String: www.whoishostingthis.com

na podstawie: How-To Geek

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją