Poradniki

Jak wymusić na Firefoksie 3.6+ kompatybilność ze starszymi dodatkami

  
Jeśli zaktualizowałeś swojego Firefoksa do wersji 3.6, to może się zdarzyć, że dodatki, które chciałbyś zainstalować będą niekompatybilne z nową wersją przeglądarki. Tylko co wtedy? Ten poradnik pomoże rozwiązać ten problem.

Na samym początku wpisujemy adres about:config , a następnie klikamy prawym przyciskiem myszy Wartość logiczna (Boolean).W nazwie nowego ustawienia wpisujemy extensions.checkCompatibility.3.6bDobra rada: analogicznie nazwa nowego ustawienia zmienia się przy nowszych wersjach przeglądarki, zachowujemy jednak konstrukcję extensions.checkCompatibility.WERSJAb (dla bet) oraz extensions.checkCompatibility.WERSJAa (dla alph).

Kiedy już wprowadzimy tą naszą nazwę ustawienia, pozostało nam jeszcze wybrać, czy Firefox ma to uznawać jako prawdę czy jako fałsz. Wybieramy fałsz, czyli opcję false.Aby ustawienie zadziałało, należy zrestartować przeglądarkę. Od teraz dodatki powinny instalować się bez problemu i bez sprawdzania kompatybilności. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie dodatki dadzą tak łatwo zainstalować, gdyż mogą występować problemy i to właśnie z kompatybilnością. Na pewno nie powinniśmy instalować dodatków, np. z wersji 2.0 do 3.6 bądź 1.5 do 3.0. Dodatki, które docelowo są przeznaczone dla starszych wersji Firefoksa i nie były od dawna wspierane przez ich autorów mogą wykorzystywać zupełnie inną architekturę niż istnieje w najnowszych wersjach przeglądarki. Problemów na pewno nie będzie z dodatkami dedykowanymi linii 3.0, aby je zainstalować w 3.5, 3.6 czy 3.7.na podstawie: How-To Geek

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
1
KOMENTARZ

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

1
KOMENTARZWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
27.11.2009, 15:58 #1
Dobre. Ale to, że jakiś dodatek nie jest dostępny dla konkretnej wersji przeglądarki jest uwarunkowane tym, że z czymś się w niej "gryzie". Inaczej nikt by nie blokował danych dodatków dla nowszej przeglądarki.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją