News

SplitPDF. Nowa aplikacja do dzielenia stron w pliku PDF

  
Udostępniam Wam nową, prostą aplikację SplitPDF, służącą do dzielenia stron w plikach PDF. Ów dzielenie polega na tym, że z jednej strony (najczęściej poziomej, w formie książki) tworzone są dwie. Ułatwia to znacząco czytanie, np. na tabletach, gdzie strona pojedyncza, wyświetlana wertykalnie zapełnia cały ekran. Aplikację udostępniam na licencji open-source. Nie jest ona jeszcze do końca dopracowana: zdarza się, że plik wynikowy jest nieco większy od źródłowego. Być może kiedyś znajdę więcej czasu by się nad tym pochylić, na razie udostępniam takie jakie jest.

Aplikacja ma przyjazny interfejs, za pomocą którego możemy wybrać źródłowy plik PDF, wybrać pozycję pionowej linii cięcia strony (30-70%), a także obserwować postęp konwersji.

Wymagania: Java Runtime Environment, wersja minimalna: 8u102 (64-bit)

Pobieranie: SplitPDF.exe (Windows, 64-bit)


Dla osób posiadających inne systemy w innych architekturach nie pozostaje mi na razie nic innego, jak samodzielne skompilowanie kodu. :)

Kod źródłowy w serwisie GitHub


Wszelkie pomysły lub błędy można zgłaszać w komentarzach poniżej.

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
1
KOMENTARZ

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

1
KOMENTARZWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
14.08.2017, 14:34 #1
Super, bardzo przydatny programik :) A co z łączeniem PDFów? :)
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją