News

2 lata JAN POGOCKI >> homepage

  
Tak, to właśnie dzisiaj mija już 2 rok funkcjonowania mojej strony - nie licząc poprzednich, a jakże licznych projektów! ;) Kolejna rocznica to dobry czas na przejrzenie zmian, jakie zostały dokonane przez ostatnie 12 miesięcy.

W ciągu ostatniego roku trochę się zmieniło na stronie. Przede wszystkim pojawił się i zniknął moduł użytkowników, który miał zachęcić do aktywnego korzystania z mojej strony, a tak naprawdę tylko zniechęcił. Muszę przyznać, że robienie ze strony prywatnej (przeznaczonej konkretnej osobie) portalu jest pomysłem bezsensownym. Na szczęście w miarę szybko to zrozumiałem i przywróciłem status quo strony do jej pierwowzoru. Nie mniej jednak, doświadczenie jakie nabyłem podczas tworzenia tego modułu, na pewno nie jest bezwartościowe i kiedyś z pewnością stanie się użyteczne. :) To również wtedy serwis zyskał odświeżoną i prostszą szatę graficzną, jak również został ujednolicony - zlikwidowałem Forum, Startuj z Serwisem, WebIRC i Wersję Mobilną, które nie spełniały swoich zadań i były bezużyteczne. Tą samą decyzję podjąłbym dzisiaj, gdybym nie zrobił tego wcześniej, dlatego jej nie żałuję.

Nieco mniej jak rok temu uruchomiłem nowy serwis specjalny - Skracaj. Korzysta on z API różnych serwisów skracających, np. bit.ly, rdir.pl, ma.ly, przez co projekt jest uniwersalnym panelem, gdzie można skrócić długi link, aby zmieścił się w opisie w instant messengerze czy na mikroblogu, również ostatnio bardzo popularnym.

Również w ciągu ostatnich 12 miesięcy został mocno przepisany, ujednolicony, uproszczony i zabezpieczony system komentarzy. Jest teraz dostępnych wiele praktycznych funkcji, których dotąd nie było. I tutaj podziękowanie dla Customa, który zasugerował mi system subskrypcji komentarzy. :) Możliwe jest również teraz odwracanie kolejności komentarzy, przez co (dla niektórych) łatwiej jest się połapać w historii.

W międzyczasie PageRank wrósł z wartości 2 do 4, co mnie również cieszy, że pojawia się coraz więcej odwołań do mojej strony. Wyprzedzając kolejne pytania: nie, nie uprawiam black-seo ;].

Ostatnio wprowadziłem nowy moduł - Raporty Specjalne. Pierwszy z nich, o Internet Explorerze 9 już jest dostępny. Raporty to nic innego jak uporządkowanie wszystkich wpisów ze wszystkich kategorii o tej samej tematyce.

A znowu niecałe 2 tygodnie temu, z okazji dzisiejszego "święta" odświeżyłem nieco tło i top'a, wprowadzając ostatnio bardzo modne przyciski. Lifting został zastosowany we wszystkich serwisach.

Tak więc na koniec życzę sobie z okazji tego mini-święta, kolejnych szalonych pomysłów i projektów, którym niewątpliwie ja ta strona oraz ciekawych i przystępnych dla każdego artykułów, pozdrawiam! :D

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
3
KOMENTARZE

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

3
KOMENTARZEWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
03.10.2010, 23:06 #3
Brawo, mało która strona wytrwa tyle. ^^ Kawał dobrej roboty, gratulacje! ^^
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
01.10.2010, 17:10 #2
Super :)
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
zły
01.10.2010, 13:43 #1
Gratulacje !
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją