News

Ciągle nowe funkcjonalności

  
Jeżeli ktoś dokładnie obserwuje zmiany, jakie zachodzą na mojej stronie, to może odnieść wrażenie, że rzeczywiście coś się dzieje w dobrym kierunku. Ponieważ cały ten system, a ściślej mówiąc skrypt strony jest napisany wyłącznie przeze mnie, mogę w niego bardzo łatwo ingerować i tworzyć nowe możliwości. Przez ostatnie kilka tygodni wprowadziłem kilka praktycznych zmian, które teraz przedstawię. Oczywiście oprócz tego, staram się zwiększyć częstotliwość wypuszczania nowych artykułów, praktycznie na każdy temat, które możecie u mnie czytać.

Pod koniec czerwca zdecydowałem się powrócić do pierwotnych założeń serwisu, tzn. zlikwidowałem moduł użytkowników, gdyż się nie przyjął. Nie chcę robić z mojej strony i mojego bloga jakieś portalu czy vortalu, gdyż nie o to w tym chodzi. Uważam, że prawo do uczestniczenia w nim powinno być dla wszystkich w jak najprostszej formie. Dlatego nastąpiła taka zmiana.

Trochę później pojawił się nowy moduł o nazwie "Raporty Specjalne". Jest on już gotowy, ale jeszcze nie wykorzystywany. Stanie się on bardzo praktyczny, gdy pojawi się jakiś temat i trzeba będzie posegregować wiele informacji z różnych kategorii w jednym miejscu. Myślę, że "Raporty" zostaną po raz pierwszy użyte już niedługo. Wtedy się wszystko rozjaśni dla co poniektórych.

Ostatnio również przyłożyłem nacisk na system komentarzy i postanowiłem go nieco rozwinąć (i cały czas będzie rozwijany, żeby był jeszcze praktyczniejszy). Tutaj warto wspomnieć o nowej funkcji subskrypcji nowych komentarzy. Każdy kto doda swój komentarz, będzie miał możliwość e-mailowej subskrypcji nowych komentarzy. Załóżmy, że kilka osób coś napisze i zasubskrybuje komentarze. Wówczas kiedy ktoś inny coś napisze, do nich przyjdzie mailem informacja, że ktoś coś nowego napisał. To pomoże podtrzymać dyskusję, żebyście czasem o niej nie zapomnieli i mogli szybko odpowiedzieć. :) Dzisiaj również naprawiłem pewien błąd związany z subskrypcją, który nie był może groźny, ale za to dosyć kłopotliwy. Na szczęście nikt go do tej pory nie doświadczył i już nie doświadczy. Z komentarzami jest jeszcze jedna dogodność: możliwość sortowania komentarzy. Wiem, że ludzie mają różne nawyki czytania dyskusji, dlatego wyszedłem naprzeciw im. Domyślnie komentarze do wpisów były (i nadal są) wyświetlane od najnowszych do najstarszych. Teraz używając odpowiedniej opcji, możecie odwrócić kolejność wyświetlania komentarzy. Na pewno ją bez problemu znajdziecie. ;)

Cały czas jestem otwarty na Wasze propozycje dotyczące wpisów, jak również mojego systemu blogowego, co chcielibyście zmienić, dodać czy usunąć. Postaram się w miarę możliwości dostosować do Waszych wskazówek. Czekam na odpowiedzi w komentarzach lub mailach. Dzięki :)

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
6
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

6
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
13.09.2010, 15:22 #1
A kto był głównym motywatorem w sprawie komentarzy? =>
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
13.09.2010, 15:30 #2
@Custom, nie czytasz mojego bliploga ;] http://blip.pl/s/150431080
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
13.09.2010, 15:31 #3
Czytam czytam. Ale to było dawno i tylko na blipie. A tak na blogu i oficjalnie brzmi lepiej :)
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
13.09.2010, 15:36 #4
No to piszę oficjalnie, że dzięki Customowi i jego motywacji napisałem ten moduł. :)

Jeszcze lepiej by było, gdyby Custom napisał mi jakieś inne sugestie. :)
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
13.09.2010, 15:37 #5
Wszystko w swoim czasie.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
13.09.2010, 15:58 #6
No to myśl(cie)! :]
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją