News

Ulepszone wyświetlanie zdjęć

  
Dosłownie przed chwilą został wgrany nowy system wyświetlania zdjęć oparty o technologię Lightbox 2. Pewnie nie raz już widzieliście tą technologię w akcji, pewnie jednak nie każdy wie, jak się ona nazywała. ;) Na mojej stronie jest to nowość, ponieważ dawniej nie można było obejrzeć, np. cały zrzut w Download'dzie, jednak był on już wysokiej jakości (a nie domyślnie pomniejszony). Nowy system jest wprowadzony wszędzie tam gdzie jest potrzebny i tam, gdzie są obrazy.

Jednocześnie bardzo cieszę się, z ciągle przybywającej liczbie użytkowników odwiedzających mój serwis (więcej w Statystykach), z Waszego zadowolenia ze zmiany layout'u (64% osób biorących udział w ankiecie), a także z tego, że ostatnio Google przydzieliło mojej stronie tzw. PageRank 2 w skali 0-10. Może i to mało, jednak dla mnie to bardzo dużo. Informuje mnie to też o tym, że strona coś znaczy w internecie. ;)

Dodatkowo wczoraj czy przedwczoraj na dole strony dodałem mały, nowy baner: . Co on takiego oznacza? Otóż są to warunki "copyright'a" mojej strony oparte o licencję Creative Commons. Regulują one m. in., że wolno kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać i wykonywać utwór na następujących warunkach: Utwór należy oznaczyć w sposób określony przez Twórcę lub Licencjodawcę, nie wolno używać tego utworu do celów komercyjnych, jeśli zmienia się lub przekształca niniejszy utwór, lub tworzy inny na jego podstawie, można rozpowszechniać powstały w ten sposób nowy utwór tylko na podstawie takiej samej licencji.

Także od jakiegoś czasu zostało wprowadzone ustawienie, które przekierowywuje z adresu http://janpogocki.pl na normalny http://www.janpogocki.pl. Chcę w ten sposób nijako ułatwić dostęp wyszukiwarkom, a także po prostu znormalizować pewnie niejasności. ;)

Dodatkowo chcę napisać, że jestem w trakcie pisania kursu dot. GIMPa. Pewnie się on wszystkim przyda, jednak ze względu na duże zapracowanie, nie mogę określić, kiedy dokładnie go skończę. Więcej oczywiście na moimBLIPIE.

Pozdrawiam,
Jan Pogocki

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
1
KOMENTARZ

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

1
KOMENTARZWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
zly
27.03.2009, 09:52 #1
Ten nowy system wyświetlania zdjęć jest bardzo fajny.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją