Blog

Ubuntu 9.10 zostało oficjalnie wydane!

  
Dosłownie kilkadziesiąt minut temu, najnowsza wersja, jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa - Ubuntu, została wydana. Wersja oznaczona symbolem 9.10 i nazwą Karmic Koala przynosi wiele zmian, chociaż na pozór wyglądających dosyć kosmetycznie.

Przede wszystkim zostało zaktualizowane środowisko graficzne GNOME do wersji 2.28, a co za tym idzie, będziemy mieli do czynienia z najnowszymi wersjami programów: Firefox 3.5, OpenOffice.org 3.1 itp.

Zmianom został również poddany wygląd boot’owania (czyli ekran uruchamiania Ubuntu), ekran logowania i przede wszystkim została znacznie odświeżona skórka systemu.

Wielką nowością jest Centrum oprogramowania Ubuntu. Zastąpi on dotychczasowe polecenie Dodaj/usuń... . Z jego pomocą instalowanie wszelakiego oprogramowania będzie jeszcze prostsze.

Póki co, zapraszam do pobierania systemu, oczywiście za pośrednictwem mojego specjalnego serwisu pobierz-nowe-ubuntu.janpogocki.pl i dogłębnego testowania. Ja jak na razie nie mogę tak do końca go oceniać, ponieważ dopiero go pobieram (50% w tej chwili), jednak w najbliższym czasie myślę, że pojawi się stosowna notka. :)

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją