Blog

Mozilla przenosi zakładki na pasek tytułu w Firefoksie 4

  
Jak podaje serwis wired.co.uk, Mozilla postanowiła umieścić zakładki na sam szczyt okna Firefoksa, czyli na dotychczasowy pasek tytułu. Oczywiście będzie możliwość powrotu do starej konfiguracji, tak czy siak, Firefox będzie miał tym samym wygląd zbliżony do Opery, Safari i Google Chrome. Alex Faaborg z Mozilli w 7-minutowym filmiku wyjaśnia, dlaczego podjęto taką decyzję.Poniżej przedstawiam 4 powody, jakimi się kierowali twórcy Firefoksa:
  1. Model koncepcyjny - pasek adresu zawiera informacje o karcie, dlatego bardziej sensownie wygląda zakładka nad paskiem adresu, sprawiając wrażenie, że jest elementarną częścią karty
  2. Zakładki aplikacji - są mniejsze, zaprojektowane do "trzymania" aplikacji internetowych, które chcesz mieć zawsze pod ręką, np. Gmail, Facebook, Pandora, Twitter itp. Taki nowy typ zakładek przyjdzie wraz z 4 wersją Firefoksa i nie będzie wymagał paska adresu. Ma to uprościć wyświetlanie takich aplikacji.
  3. Nowe karty podstawą Firefoksa - wszystkie komunikaty, ustawienia, opcje, które dotychczas są wyświetlane w nowych oknach, przenoszą się do kart (podobnie, jak to jest teraz w Google Chrome). Już teraz mamy przedsmak tego w postaci wyświetlania dodatków w karcie.
  4. Powiadomienia - nowy Firefox ma znacząco zmienić system powiadomień. Mają one być bardziej zintegrowane, a jakże inaczej, z kartami. Mają być prostsze w obsłudze i bardziej intuicyjne. Przykładowo prośba o autoryzację do witryny będzie wychodziła z adresu, łatwiej będzie anulować taką operację.

Wszystkie te 4 zmiany możemy obejrzeć we wspomnianym już filmiku na YouTube. Tak więc Mozilla szykuje duże zmiany w swoim sztandarowych produkcie. Przewidywana data wydania Firefoksa 4 to listopad 2010.

na podstawie: wired.co.uk

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją