Blog

Nowości w produktach Google

  
Ostatnio Google wprowadził kilka ciekawych zmian w swoich produktach. Chodzi tu konkretnie o silnik wyszukiwarki, pocztę Gmail oraz Tłumacza.

Google wprowadził do swojej wyszukiwarki w wersji polskiej nową funkcjonalność - Google Instant, czyli wyszukiwanie na bieżąco. Zmiana polega na tym, że wraz z wpisywaniem szukanej frazy, Google natychmiast rozpocznie wyszukiwanie jej w swoich zasobach. Według giganta z Mountain View, nowa opcja ma znacznie skrócić czas wyszukiwania, od 2 do 5 sekund. Google szacuje, że dziennie wszyscy użytkownicy nowego mechanizmu zyskają łącznie 3,5 miliarda sekund, czyli blisko... 100 lat! Nowa funkcja wraz z wpisywaniem kolejnych liter naszej frazy, automatycznie uzupełnia pole wyszukiwania o swoje sugestie. Dzięki temu, osoby, które do końca nie wiedzą, jak najlepiej sformułować swoje zapytanie, łatwiej znajdą, to czego szukają. Niemniej jednak, trzeba zwrócić uwagę na znacznie większy ruch generowany przez taką formę wyszukiwania na serwerach Google.Kolejnym produktem, w którym zaistniały zmiany jest Gmail. Google dodał możliwość wyłączenia widoku wątków, który wyróżnia Gmaila od innych webmailów. Widok wątków pozwala na uporządkowanie maili na ten sam temat, przez co nie musimy szukać odpowiedzi na kolejne listy w skrzynce odbiorczej. Teraz Google udostępnił funkcję, który wyłącza widok wątków. Dla mnie jest to opcja zbędna, ale znam osoby, które na nią bardzo czekały. Możliwość szeroko pojętej personalizacji Gmaila przyświeca twórcom tej poczty, z której korzysta ok. 176 milionów użytkowników miesięcznie.

Ostatni produkt, jaki został jeszcze zaktualizowany, to Google Tłumacz. Od teraz został on wzbogacony o możliwość tłumaczenia z i na język łaciński, który mimo, że jest już językiem martwym, to cały czas jest w jakimś stopniu używany. Google Tłumacz obsługuje obecnie 58 języków, część z nich obsługuje natywną wymowę. Całość tworzy chyba najpotężniejszego, darmowego tłumacza na świecie z bardzo dobrą jakością, który jest zaimplementowany w wiele usług (np. Gmail, tłumaczenie wyników wyszukiwania, tłumaczenie napisów YouTube, tłumaczenie czatów, wersja mobilna tłumacza).

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją