Testy

Test GG Pro

  
Na początku marca 2009 r. pojawiły się pierwsze informacje dot. nowego komunikatora przeznaczonego dla firm i instytucji. Ponieważ wydawcą jest firma LIVECHAT (a swoje udziały ma również GG Network), aplikacja nosi nazwę GG Pro. 29 kwietnia zostały rozesłane klucze licencyjne dla betatesterów, którzy zapisali się na stronie projektu.

Po zainstalowaniu aplikacji pojawia nam się następujące okno:Jak nie trudno zauważyć, interfejs jest oparty o tzw. wstążki znane chyba wszystkim z Office'a 2007. Motyw graficzny również jest podobny do pakietu biurowego Microsoft'u. Możliwy jest także tryb pełnoekranowy, podobny jak w Skype 4.Tyle jeśli o wygląd. Teraz funkcje. W dolnym rogu ekranu widzimy ikonkę kłódki. Oznacza ona, że wszystkie rozmowy są szyfrowane (poprzez SSL). To zapewnia bezpieczeństwo naszych rozmów.

Po rejestracji, każdy dostaje swój numer Gadu-Gadu, za pomocą którego rozmawia z użytkownikami GG.

W GG Pro przydatną opcją są rangi. Administrator całego systemu może przydzielać różne poziomy uprawnień.Dodatkowo istnieją grupy. Przez to lista kontaktów stanie się uporządkowana.Wreszcie w GG Pro można ustawiać do każdego użytkownika departament. Przez to można odtworzyć strukturę firmy.

Okno rozmowy jest zbudowane podobnie jak w Nowym Gadu-Gadu, czyli na zakładkach.Wszystkie rozmowy biznesowe są zapisywane na serwerze i wgląd do nich mają osoby uprawnione. Do rozmów prywatnych już nie (jednak zdarzenie jest zapisywane).Jak już wspomniałem, wszystkie biznesowe rozmowy są zapisywane na serwerze.

Rozmowy prywatne nie są już zapisywane wraz z rozmową, tylko samo zdarzenie. Może to powodować, że pracownicy będą się kontaktowali za pomocą rozmowy prywatnej, żeby szef nie widział. ;) GG Pro to takie połączenie Gadu-Gadu i Microsoft Outlook'a. Dlaczego? Dlatego, że został wprowadzony kalendarz, w którym możemy zapisywać rozmowy.Później termin możemy zobaczyć w KalendarzuPrzydatną funkcją jest wiadomość grupowa, którą można wysłać do wybranej grupy pracowników, np. z upomnieniem. ;)W GG Pro jest także obsługa dodatków/wtyczek. Domyślnie wbudowany jest słownik języka polskiego (podobnie jak w Nowym Gadu-Gadu), a także obsługa protokołów GG (już o tym wspomniałem), AIM, ICQ i MSN. Ponieważ jest to jeszcze wersja testowa programu, więc wiele może się zmienić. Np. to, że już wkrótce będzie także obsługa Jabber'a (czyli także Google Talk'a).

Ogólnie program bardzo dobrze się prezentuje i najprawdopodobniej zagości w dużej liczbie firm (wsparcie GG). Jednak historia rozmów będzie dostępna dla szefa, przez co pracownicy mogą przełączać się na Rozmowę Prywatną (każdy chce przecież chociaż trochę prywatności, nie?). Tylko czy szef byłby z tego zadowolony... ;)

Pozdrawiam,
Jan Pogocki

PS. Jakby ktoś koniecznie chciał przetestować GG Pro, proszę się do mnie zgłościć poprzez Kontakt. :)

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
6
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

6
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Jacek
10.05.2009, 13:04 #1
A ile to będę kosztować? :)
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Jan Pogocki
10.05.2009, 13:40 #2
GG Pro jest jeszcze w fazie beta (testowej), dlatego cena nie została jeszcze podana.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Ciepły Kamil
10.05.2009, 15:56 #3
Myślę , że GG udostępni ten program w wersji demo dla wszystkich po czym będziemy musieli za niego zapłacić w określonym czasie.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Jan Pogocki
10.05.2009, 18:45 #4
Całkiem możliwe. Już jest dostępny przycisk "Kup teraz", który kieruje na stronę główną GG Pro, jednak na niej nie ma jeszcze modułu kupna licencji. Pojawi się pewnie po testach. :)
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Ciepły Kamil
10.05.2009, 19:38 #5
Muszą się po prostu upewnić czy wszystko jest dobrze jeżeli na prawdę ten komunikator ma służyć firmom. Np. Nowe GG z początku to koszmar.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Paweł
14.05.2009, 21:58 #6
a moze by tak cos napisać o tym ile pamięci zżera itp? bo u mnie to nawet z 70 mb na dzien dobry bralo... ;/
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją