Artykuły sponsorowane

W prostocie siła. Nowoczesne projektowanie stron internetowych i aplikacji

  
Każdy, kto choć trochę obserwuje wciąż postępujące trendy w projektowaniu stron internetowych widzi, jak wiele się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat. Internet jest niezwykle dynamicznym medium, gdzie nie może być miejsca na stagnację. Ma to swoje nieco głębsze korzenie. Wystarczy popatrzeć na zwykłe aplikacje desktopowe. Jeszcze kilka lat temu liczyło się tylko jedno: by to wszystko dobrze działało. Komputery i ich moc obliczeniowa miała za zadanie wyłącznie nam służyć.

Tak jest ze wszystkim. Najpierw wypracowujemy, by coś działało, potem - by działało najwydajniej jak to tylko możliwe. Na końcu zastanawiamy się co zrobić, by całość wyglądała nie tylko ładnie, ale wręcz pięknie. Jak popatrzymy na rozwój internetu i stron internetowych - to tak właśnie teraz jest. Chcemy, by były one małymi dziełami sztuki. Mamy też ku temu możliwości; wszak rozdzielczość ekranów jest coraz wyższa, nie mamy już problemu z niemieszczącymi się treściami. Musimy dbać o każdy szczegół.

Minimalizm w projektowaniu stron i aplikacji


Stąd też zaczął się brać wszechobecny minimalizm. Polega on na upraszczaniu wyglądu stron internetowych, by internauta nie musiał za długo szukać treści. Jeżeli zostanie na "dzień dobry" zawalony toną linków i tekstu, najprawdopodobniej ucieknie, bo nie będzie miał ani siły, ani też cierpliwości, by odszukać czego chce.

Firmy, budując swój wizerunek w sieci poprzez zaprojektowanie własnej strony internetowej, również muszą dbać o to, by klienci łatwo trafiali i chętnie wracali na ich strony. Nierzadko jednak nie mają kompetencji, by stworzyć coś swojego na miarę współczesnych standardów sieciowych. Projektując stronę trzeba mieć na uwadze, jaki to ma być typ strony: firmowa, produktowa, blog, sklep, jednostronowa wizytówka czy animowana za pomocą np. jQuery. Od tego zależy późniejszy nakład pracy, pisania tekstów itp. Tu z pomocą może przyjść, czyli krakowskie studio projektowania stron internetowych.

Funkcjonalna strona internetowa - kluczem do sukcesu


Profesjonalne firmy doradzą, czego dokładnie nam potrzeba i jak to zrobić. Klienci nie zawsze zdają sobie sprawę z realiów, a ich koncepcje najczęściej się wymijają z realiami tworzenia stron internetowych.

Dobrze zaprojektowana, użyteczna strona www, z odpowiednim, prostym projektem jest kluczem do sukcesu. Ludzie intuicyjnie widzą, że jak coś jest czytelne, minimalistyczne i funkcjonalne, to jest to godne zaufania. Google kilka lat temu wprowadził styl Material Design, który ciągle postępuje w kolejnych jego produktach. Wygląd jest naprawdę niesamowicie czytelny i prosty, a kolory, jakie są użyte na wszystkich ekranach wyglądają elegancko, nieco pastelowo ale i nowocześnie.

W tym wszystkim trzeba mieć jednak pewien umiar. Pisałem o tym w swoim artykule o postępującej prostocie w produktach firmy Microsoft. Tam jednak jest ten problem, że wraz z tym procesem maleje funkcjonalność, bo sporo różnych funkcji i opcji jest po prostu wycinana i usuwana, wracając tym samym do początku tworzenia oprogramowania. To duże zagrożenie, któremu trzeba się oprzeć. Ale aby to zrobić, trzeba być profesjonalistą, znać rynek, potrzeby klientów i konsumentów, a nie bezwiednie podążać za trendami.

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na Twitterze.
1701
WYŚWIETLEŃKOMENTARZ


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU I TWITTERZE  

1701
WYŚWIETLEŃKOMENTARZ

WYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU I TWITTERZE


PODAJ E-MAIL I ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA


Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
  
AKCEPTUJĘ ZASADY
22.01.2019, 10:30 #1
To prawda. W dzisiejszych czasach prostota jest niemal wymagana. Zdecydowanie przyjemniej korzysta się ze stron jasnych i przejrzystych z zachowaniem równowagi i to nie tylko w układzie, ale też w barwach.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją
Twitter
Newsletter
Podaj swój e-mail i zawsze bądź na bieżąco!
Wiadomości rozsyłam następnego dnia rano po publikacji nowego artykułu.
Tak samo jak Ty nie lubię spamu.