Artykuły sponsorowane

Modny i funkcjonalny gadżet

  
Podobno fanów technologicznych nowinek już nic nie jest w stanie zaskoczyć, a rozwój myśli i materiałów jest tak szybki, że to, co w tej chwili mamy w kieszeniach lub na rękach bardzo szybko staje się reliktem. I tak od kilku lat na rynku dostępne są smartwatche, które stopniowo powiększają szeregi swoich wielbicieli, dając w niewielkim urządzeniu niemalże nieograniczone możliwości.

Sam smartwatch to inteligentny zegarek na miarę naszych czasów. Podstawową cechą, która różni go od klasycznego pierwowzoru jest to, że na tarczy oprócz wskazówek znajdziemy wyświetlacz, na którym (niczym jak na ekranie komputera lub na smartfonie) pojawiają się ważne informacje. I tak spoglądając na nadgarstek bardzo szybko możemy dowiedzieć się, o nowym e-mailu, sms-ie i połączeniach oraz aktywność w mediach społecznościowych. Poza tym smartwatch to również praktyczny odtwarzacz muzyczny, aparat i dyktafon. Żeby sprawdzić, jak wiele różnych modeli jest na rynku, kliknij tutaj.

Smart znaczy sprytny
Warto pamiętać, że sam smartwatch nie jest urządzeniem bardziej funkcjonalnym niż zegarek. Dopiero połączenie ze smartfonem sprawia, że możemy korzystać z pełni jego możliwości. Szeroki wybór smartwatchy pozwala dopasować więc odpowiedni do naszego telefonu, a tym samym stworzyć niezwykle funkcjonalny gadżet. Najważniejszym parametrem będzie oczywiście system, jaki w tych urządzeniach został zainstalowany, czyli zazwyczaj Android lub iOS. Dwa sprzęty łączą się ze sobą za pomocą technologii Bluetooth. W związku z tym najlepiej wybierać te działające w wersji od 4.0 wzwyż, ponieważ jest to bardzo energooszczędne rozwiązanie.

Na co zwrócić uwagę?
W smartwatchach znajdziemy różne programy operacyjne takie jak Android Wear, Watch OS, Tizen. Najczęściej spotykany jest ten pierwszy, ponieważ jest wykorzystywany przez szereg popularnych i chętnie wybieranych marek takich jak na przykład LG, ASUS, Sony czy Motorola. Żeby zobaczyć, jak duży segment rynku zajmują, sprawdź tutaj. Posiadaczom iPhone’a dedykowane są natomiast zegarki z Apple Watch. Warto zwrócić uwagę natomiast na propozycje marki Samsung. Zainstalowany Tizen jest kompatybilny ze smartfonami z rodziny Galaxy. W sklepie z smartwatchami Samsung znajdziemy cały szereg niezwykle popularnych propozycji.

Niektórzy producenci wypuszczają oczywiście na rynek autorskie propozycje lub też sięgają po inne niż wyżej wymienione systemy. Bardzo często na takie kroki decydują się niszowi producenci. Z drugiej strony sam zegarek jest urządzeniem tak ograniczonym w funkcjonalnościach, że różnice pomiędzy systemami nie są aż tak mocno widoczne. Doświadczenie pokazuje jednak, by stawiać na sprawdzone i popularne systemy, które są na bieżąco aktualizowane.

Rodzaje wyświetlaczy
Najważniejszym elementem smartwatcha jest oczywiście wyświetlacz. Poza niekwestionowaną estetyką to właśnie on jest odpowiedzialny za komfort użytkowania oraz oszczędność energii. Najczęściej spotykamy się z zegarkami z wyświetlaczem IPS, OLED czy też Amoled lub Super Amoled. Są to zazwyczaj ekrany kolorowe produkowane na wzór technologii stosowanej w smartfonach. Smartwatche marki Samsung wyposażone są w ekrany Super Amoled, które gwarantują fantastyczną czerń i szerokie kąty widzenia. Oczywiście poza samym wyświetlaczem bardzo ważny jest jego kształt. Tutaj producenci – wzorem tradycyjnych zegarków proponują modele okrągłe i prostokątne. Szczególnie te drugie pozwalają doskonale wykorzystać całą przestrzeń ekranu o przekątnej wynoszącej zazwyczaj od 1,2 do 1,5 cala. Z designerskiego punktu widzenia warto również zadbać o jakość i wygląd paska. Wymienny element pozwala dopasować smartwatch do naszego stylu życia i ubierania się.

Najważniejszy element
Przede wszystkim zwracamy uwagę na to, jak smartwatch wygląda, a tymczasem bardzo istotne jest to, co ma w środku i jak długo jest w stanie działać na jednym naładowaniu. Na czas pracy baterii ma wpływ bardzo wiele czynników takich jak na przykład wielkość ekranu i jego jasność, stałe połączenie WiFi lub LTE, stary standard Bluetooth oraz włączone aktywne funkcje takie jak na przykład GPS.

Pamiętajmy, że smartwatch to nie tylko zegarek z informacjami o ważnych wiadomościach. Wśród możliwości małego urządzenia znajdziemy również kalendarz, prognozę pogody, licznik kroków czy też spalanych kalorii lub pulsometr.

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
3
KOMENTARZE

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

3
KOMENTARZEWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
27.07.2018, 17:05 #1
Praktyczny i sprawdza się .
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
20.08.2018, 19:08 #2
Ekstra sprawdza , polecam
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
23.08.2018, 16:03 #3
Super gadżet- mam i jest rewelacyjne.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją