Artykuły sponsorowane

Jak wybrać odpowiedni sprzęt dla pracownika?

  
Lawina reklam o najnowszych laptopach i komputerach zalewa Cię ze wszystkich stron, a Ty chciałbyś kupić komputer do firmy jednocześnie nie wydając fortuny? Kupując sprzęt do pracy zawsze odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań, tak aby komputer dla pracownika spełniał jego wymagania i nie ograniczał wydajności jego pracy.

Odwieczny pojedynek - laptop czy komputer stacjonarny?


Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, ale podam Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci się zdecydować. Jeśli Twoja firma często organizuje delegacje bądź Twój pracownik angażuje się w pracę po godzinach a jednocześnie zadania, które wykonuje ograniczają się do obsługi pakietu Office lepszym wyborem będzie laptop. Mobilność ułatwia wtedy wiele rzeczy.

Z drugiej strony, jeśli działasz w branży gdzie wydajność jest priorytetem (np. informatyka, grafika komputerowa, projektowanie 3D) musisz wyposażyć firmę w duże i wydajne stacje robocze. Wygoda użytkowania sprzętu będzie większa a nasz komputer do pracy może być w przyszłości rozbudowywany.

Co zrobić, aby dobrze wybrać?


Najważniejszą jest zrobienie krótkiego researchu w Internecie, pod kątem używanych programów przez Twoją firmę. Sprawdź wymagania sprzętowe poszczególnych aplikacji, zorientuj się co jest teraz popularnym wyborem i dlaczego. Kiedy kupowałem komputer do nauki postąpiłem dokładnie w ten sam sposób. Dobrym sposobem jest również rozmowa z Twoim pracownikiem. Niech przedstawi Ci swoje wymagania, powie w którym aspekcie najbardziej liczy się dla niego niezawodność oraz przedstawi swoje propozycje.

Poczytaj opinie dotyczące danego sprzętu i kładź nacisk na szybki oraz skuteczny serwis. Straty w Twojej firmie wynikające z tygodniowego przestoju to nie jest coś czego pragniesz. Marką, która od lat produkuje solidny sprzęt przeznaczony do podstawowych jak i zaawansowanych zadań biurowych jest amerykański Dell. Komputer Dell czy też laptopy Dell od zawsze cechują się trwałą konstrukcją i funkcjonalnością. Szeroka gama produktów tej firmy (Dell Vostro, Dell Inspiron, Dell Precision) dostosowana dla każdego użytkownika dostępna jest w internecie.

Ustal budżet i działaj!


Odpowiedz sobie na jeszcze jedno pytanie. Ile możesz przeznaczyć pieniędzy na sprzęt do firmy oraz ilu pracowników musisz w niego wyposażyć? Tam gdzie wydajność nie jest potrzebna - utnij koszty, ale pamiętaj, że każdy sprzęt z biegiem lat się zużywa i czasami warto kupić laptop bądź też komputer pod kątem zalecanych a nie minimalnych wymagań sprzętowych.

Jeśli nie jesteś zorientowany we wszystkich kryteriach zakupu sprzętu komputerowego dla Twojej firmy – nie przejmuj się. Możesz skorzystać z fachowych doradców w sklepie internetowym Gigam.pl, którzy z pewnością pomogą Ci dobrać odpowiedni sprzęt dla Twoich pracowników. Życzę Ci udanych wyborów oraz powodzenia w rozwoju Twojej firmy!

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją