Poradniki

Zapętlenie filmów YouTube i ich zatrzymywanie przy użyciu klawisza spacji

  
Różne skróty klawiaturowe upraszczają nasze codzienne czynności przy komputerze. Jedną z takich jest użycie klawisza spacji, kiedy chcemy zatrzymać lub wznowić film na YouTubie. Jednakże w większości przypadków zamiast oczekiwanej pauzy - strona przewija się mniej więcej o połowę, zatrzymując na komentarzach. A film dalej jest odtwarzany.

By metoda działała, musimy choć raz użyć elementu wideo, np. zmieniając głośność, pauzując kliknięciem lub powiększając okienko. To bardzo niewygodne, szczególnie, gdy przechodzimy do kolejnych filmów.

Kolejną, przydatną funkcją byłaby możliwość odtwarzania filmu z YouTube w nieskończonej pętli. Oryginalnie serwis nie udostępnia nam takiej, w pełni zautomatyzowanej opcji.

Z pomocą na te obydwa problemy przychodzi nam świetne rozszerzenie Looper for YouTube dla przeglądarki Google Chrome, obecnie najpopularniejszej na świecie. Po zainstalowaniu przechodzimy do Ustawień Chrome, a następnie po lewej stronie wybieramy zakładkę Rozszerzenia. Odnajdujemy nowo zainstalowane rozszerzenie i klikamy przy nim na Opcje. Pojawia nam się okienko, w którym możemy dokonać szczegółowej konfiguracji.Warta uwagi jest opcja zaawansowanych ustawień zapętlania - jeżeli chcemy mieć dostęp do prostego zapętlania, bez każdorazowego wyboru fragmentu filmu i ilości powtórzeń - możemy opcję śmiało odznaczyć. W Dodatkowych funkcjach zaznaczamy Pozwól na używanie spacji aby odtwarzać/pauzować wideo, by użycie spacji było od tej pory jasno sprecyzowane. Od tego momentu, na YouTube, gdy będziemy chcieli przewinąć stronę za pomocą klawiatury - używajmy klawiszy "Page Up" i "Page Down".

W Dodatkowych funkcjach widzimy również możliwość wyboru domyślnej jakości filmów, która od tej pory będzie narzucana, tak samo jak wielkości okna odtwarzacza.

Po wejściu na dowolny film YouTube, zaraz pod przyciskiem do subskrybowania kanału, pojawi się nowy, dzięki któremu zapętlimy ten właśnie materiał. Prosty trick wykonany za pomocą prostego, ale jakże użytecznego rozszerzenia.

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X


PODAJ E-MAIL I ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA


Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją
X
Newsletter
Podaj swój e-mail i zawsze bądź na bieżąco!
Wiadomości rozsyłam następnego dnia rano po publikacji nowego artykułu.
Tak samo jak Ty nie lubię spamu.