Poradniki

Minimalizowanie ikony Firefoksa do zasobnika systemowego

  
Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, żeby w ramach oszczędności miejsca na pasku zadań, przenieść ikonę, np. Firefoksa do zasobnika systemowego? O tym jest właśnie ten poradnik.

Po pierwsze poradnik ten jest skierowany nie tylko do użytkowników Firefoksa (3.0 - 3.5.x), ale również Thunderbirda (3.0.x), Flock’a (2.0) i Songbird’a (0.7 - 1.2.x).

Minimalizowanie Firefoksa do zasobnika jest dostępne dzięki specjalnemu dodatkowi - MinimalizeToTray. Po pobraniu, Firefox automatycznie go zainstaluje.

Sposoby minimalizacji do zasobnika
Istnieją trzy sposoby minimalizacji Firefoksa do zasobnika. Pierwszym z nich jest po prostu wybranie opcji Plik > Minimalizuj do obszaru powiadamiania. Drugim sposobem jest po prostu naciśnięcie klawisza F9. Trzecim sposobem jest po prostu kliknięcie w odpowiednio przygotowaną wcześniej ikonę. Klikamy zatem na puste miejsce na pasku Firefoksa i wybieramy opcję Dostosuj...Następnie odszukujemy ikony Minimalizuj......i przeciągamy ją w to miejsce, które jest dla nas najwygodniejsze.Teraz wystarczy jedno kliknięcie, aby Firefox znalazł się w obszarze powiadamiania.

Zasobnik systemowy
Po zminimalizowaniu Firefoksa, w zasobniku pojawia się nowa ikona. Kliknięcie na nią dwukrotnie lewym przyciskiem myszy spowoduje zmaksymalizowanie okna. Kliknięcie prawym przyciskiem spowoduje wyświetlenie się następującej listy poleceń:Warto również spojrzeć do opcji dodatku, gdzie można zmienić jego zasady minimalizacji i maksymalizacji.

na podstawie: How-To Geek

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją