Poradniki

Jak zawiesić każdego Internet Explorera prostym kodem HTML

  
Coś w tym naprawdę musi być, że Internet Explorer z dnia na dzień traci swoich wiernych użytkowników. Microsoft od kilku lat rozpaczliwie próbuje doprowadzić swoją jedyną przeglądarkę do porządku, lecz to nie jest jeszcze to, o czym wszyscy marzą. Słowo "porządku" użyłem w kontekście zgodności z światowymi standardami. Ileż to przez lata Microsoft zepsuł krwi webmasterom, którzy bezskutecznie starali się łączyć wygląd strony pod IE z wyglądem strony pod innymi przeglądarkami.

W połowie września, firma z Redmond wydała wersję beta dziewiątej edycji swojej przeglądarki. I do tej pory nie naprawiła kardynalnego i śmiesznego błędu, który wynika nie z kodu JavaScript, ale z prostego kodu HTML i CSS.

Utwórz sobie zwykły plik HTML, np. index.html, a następnie w jego treści wklej następujący kod:W trakcie wczytywania powyższego kodu, każda wersja Internet Explorera "wywróci się".

Powstała nawet specjalna strona, która sama w sobie zawiera ten kod. Znajdziesz ją na crashie8.com. Tylko pamiętaj, żeby dzielić się tym linkiem rozsądny, gdyż ktoś, kto pracuje pod IE, mógłby się nieźle wkurzyć. A przywracanie sesji tylko by powtarzało tą sytuację w kółko. ;)

Być może Microsoft wreszcie zreflektuje się, że ten banalny błąd tkwi w jego produkcie już od lat i w oficjalnej wersji Internet Explorera 9 już go poprawi.

źródło: How-To Geek

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją