News

Poznajcie Pogodę ICM - najdokładniejszą prognozę dla systemu Android

  
"Nowy rok przynosi dobre rzeczy" - wiedzą o tym z pewnością wszyscy stali czytelnicy mojego bloga, którzy już nie raz przekonali się, że po 1. stycznia zawsze pojawiały się nowości. Rok temu była to stabilna wersja AGH Wirtualnego Dziekanatu, aplikacji na Androida, która szturmem... noo, może nie aż tak ;), ale jednak zyskała dość szybko wysoką popularność i uznanie wśród studentów tej jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Za co Im chciałbym jeszcze raz z tego miejsca bardzo podziękować.

Czy wynik ponad 10 000 pobrań AGH WD zostanie powtórzony w tym roku? Życzyłbym sobie bardzo, ale z jakiej racji "powtórzony"? :) A z tej, że do Sklepu Play właśnie "wjeżdża" Pogoda ICM - mój zupełnie nowy projekt pogodynki dla systemu Android.

Pobierz Pogodę ICM ze Sklepu Google Play!


Chyba nie ma takiego człowieka, którego nie interesowałaby prognoza pogody na najbliższe godziny. Czy wziąć parasol, czy jednak nie trzeba? Czy będzie można jutro wyjechać na dłuższą wycieczkę rowerową? A może lepiej zostać w domu? Te i inne pytania weryfikowane są zwykle w serwisach pogodowych, których wiarygodność jak i sprawdzalność jest zwykle dyskusyjna. W Polsce, jedną z najbardziej uznanych prognoz są te, udostępniane bezpłatnie przez serwis Meteo.pl, w postaci wykresów.

Niestety, korzystanie z nich na ekranie smartfona, który dzisiaj jest dla każdego w zasięgu dłoni, jest naprawdę karkołomne, stąd pomysł mojej aplikacji, ułatwiającej odczytywanie danych z wykresów, a także przejrzyście prezentującej prognozę pogody.

Możliwości aplikacji


Aplikacja ma szerokie możliwości konfiguracyjne, ale również jej funkcjonalność wykracza poza ogólnoprzyjęte standardy. Pogoda prezentowana jest z modelu UM. Do niej generowany jest specjalny opis wraz ostrzeżeniami o nadzwyczajnych warunkach meteorologicznych. Na ekranie głównym (pulpicie) można umieścić specjalny widget, prezentujący prognozę dla wybranej lokalizacji.

Moja aplikacja jest jedyną taką działającą na całym rynku mobilnym! Ze swojej strony chciałbym jeszcze raz gorąco zachęcić do testów i komentowania co Wam się w niej podoba, a co jeszcze byście poprawili. Aplikacja nie określam jeszcze jako "stabilnej", gdyż dopiero w testach przeprowadzanych na naprawdę szeroką skalę można takie stwierdzenie faktycznie udowodnić. Poza tym - na wdrożenie czeka jeszcze sporo poprawek i nowych funkcjonalności.

Przyczyńcie się do budowy najlepszej aplikacji pogodowej w Polsce z najlepszymi i najbardziej wiarygodnymi danymi meteorologicznymi od ICM UW! Wszystko to za darmo, bez reklam, na zawsze. :)

Pobierz Pogodę ICM ze Sklepu Google Play!Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
14
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

14
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Artur
30.08.2023, 22:23 #14
Czy moze jest w planach aplikacja na Apple?
Jestem na etapie przesiadki i to jest jedna z 2 aplikacji ktore mnie blokuja 😀
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Piotrek
08.04.2023, 19:26 #13
Apka super, uzywam jej juz ze 2-3lata, jedno co dziwi, to godziny wschodu Słońca chyba jeszcze po starych godzinach, niemozliwe, zeby slonce 8.04 wschodzilo o 7:59, to jedno do poprawy, reszta SUPER
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Tomek
09.08.2020, 17:14 #12
Nie pamiętam od jak dawna korzystam i nie przestanę, a to czego mi brakuje to większej precyzji w widget'ie, może najbliższych pięciu godzin pogody. Na moim smartfonie nie działa podgląd za kliknięciem i muszę zwyczajnie podglądać ze skrótu aplikacji, więc widget jest mało przydatny. Najlepsza pogoda na Polskę, takie mam zdanie od pierwszej instalacji, wśród wypróbowanych nawet dziesiątek :D
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Łukasz
25.11.2019, 10:31 #11
Fajna aplikacja. Niestety mały widget przycina cyfrę od spodu. Nie ma jak poszerzyć pola więc wygląda to słabo.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
06.04.2019, 11:39 #10
Zainstalowałem na swoim telefonie i jestem na prawdę zadowolony. Od kilku lat korzystam z tej prognozy a teraz jest przeanalizowana przez aplikację i podana w przyjemny i przyjazny sposób. Fajnym pomysłem byłby program desktop żeby mieć tą pogodę też na laptopie.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
03.03.2019, 12:16 #9
Bardzo fajna i wygodna prognoza pogody jedynie tylko widżet na ekranie bym zmodyfikował lub dodał kilka wariantów. Ale to tylko ode mnie.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Arek
22.01.2019, 09:43 #8
Ciekawa apka, ale aktualną temperaturę źle pokazuje w mojej miejscowości na innych aplikacjach jest prawidłowa.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Darek
18.09.2018, 18:31 #7
Sama aplikacja faktycznie jest fajna , lecz po ostatniej aktualizacji niestety nie działają widżety na galaxy S8
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
23.08.2018, 20:35 #6
Super opcja, wygodna i może uda się wreszcie wybrać na jakiś wyjazd wraz z idealną pogodą.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
18.08.2018, 21:44 #5
Super, ja zawsze przed urlopem planowanym tak nagle sprawdzam pogodę, przyda się.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
20.02.2018, 11:08 #4
W końcu udało mi się trafić na trafną prognozę. Tak naprawdę to dopiero zabieram się do sprawdzania na ile jest miarodajna.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Eligos
12.02.2018, 00:37 #3
A tak z ciekawości: płacisz za API czy parsujesz obrazki? Bo na to drugie trzeba mieć ich zgodę: [link] aplikacje które to robiły niestety poznikały:-(
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
22.01.2018, 11:00 #2
Testuję sobie appkę i zaczyna mi sie podobać. Póki co nie ma żadnych problemów z czytelnością i stabilnością. W razie jakikolwiek problemów, z pewnościa zgłoszę ;-)
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
21.01.2018, 20:29 #1
Trzeba będzie przetestować szczególnie pod względem planowania wspomnianych dłuższych wycieczek rowerowych . Chwilowo zdrowie nie pozwala na takie wycieczki ale na wiosnę jak znalazł .
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją