News

AGH Wirtualny Dziekanat już dostępny w wersji stabilnej na urządzeniach z systemem Android

  
W dzisiejszych czasach urządzenia mobilne stały się dla każdego z nas prawą ręką - bez nich nie możemy się obyć. Dotyczy to również studentów, którzy chcą mieć łatwy dostęp do indeksu w telefonie lub tablecie. Na wielu uczelniach poczyniono już progres i tradycyjne, papierowe indeksy odeszły słusznie w niebyt. Również krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza, na której mam przyjemność studiować, już kilka lat temu całkowicie przeniosła się na elektroniczne indeksy. Niestety, przeglądarkowa wersja jest całkowicie nieprzyjazna dla użytkowników mobilnych: elementy są zbyt małe, na linki nie zawsze da się kliknąć, a stronę trzeba ciągle przybliżać na małym ekranie.
I właśnie dlatego postanowiłem nieco zmienić ten stan rzeczy i napisać androidową, wygodną przeglądarkę indeksów. Przez ostatnie miesiące, z pomocą wielu życzliwych testerów (którym z tego miejsca chciałbym bardzo gorąco podziękować!), napisałem w pełni funkcjonalną aplikację. Już do tej chwili została ona pobrana ze sklepu Google Play kilka tysięcy razy i to bez żadnego rozgłosu.

Pobierz AGH Wirtualny Dziekanat (AGH WD) ze sklepu Google Play!


Aplikacja, oprócz możliwości przeglądania ocen końcowych, pozwala dodatkowo przeglądać oceny cząstkowe, sprawdzać przynależność do grup dziekanatowych, podział godzin, Syllabus, a także pozwala sprawdzać informacje o pracownikach AGH, ogólnodostępnych w systemie SkOs. Aplikacja cały czas jest przeze mnie wspierana i aktualizowana, więc można się spodziewać kolejnych nowości. :)

Przy procesie, jak to ładnie z angielska się mówi, developmentu aplikacji, zwracałem szczególną uwagę na bezpieczeństwo przesyłanych danych, między serwerami AGH a klientem na telefonie.

Studentów AGH mogę zachęcić do korzystania i oceniania mojej bezpłatnej i nieoficjalnej aplikacji AGH WD w Google Play, a całą resztę moich czytelników mogę zapewnić, że to na pewno nie koniec moich doświadczeń z Androidem. ;)

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na Twitterze.
7665
WYŚWIETLEŃKOMENTARZY


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU I TWITTERZE  

7665
WYŚWIETLEŃKOMENTARZY

WYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU I TWITTERZE


PODAJ E-MAIL I ZAPISZ SIĘ
DO NEWSLETTERA


Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
  
AKCEPTUJĘ ZASADY
31.03.2017, 10:34 #1
Aplikacja korzysta ze strony dziekanat.agh.edu.pl czy udało Ci się uzyskać bezpośredni dostęp do serwerów uczelni?
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
31.03.2017, 10:37 #2
@Jakub: Korzysta tylko ze strony, no niestety. Gdyby było jakiekolwiek API do systemu, to dawno by już jakiś Mirek z UCI napisał aplikację. :-)
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
31.03.2017, 10:42 #3
Jak wygląda sprawa ze zgodą AGH na logo itp ?
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Jan Pogocki
31.03.2017, 10:49 #4
@b00sti: Są użyte niekomercyjnie i w celach informacyjnych. W aplikacji jest specjalna adnotacja odnośnie praw do grafik.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
31.03.2017, 11:05 #5
@Jan Pogocki: Ok, dzięki za odp. Dobra robota :)
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją
Twitter
Newsletter
Podaj swój e-mail i zawsze bądź na bieżąco!
Wiadomości rozsyłam następnego dnia rano po publikacji nowego artykułu.
Tak samo jak Ty nie lubię spamu.