News

Forum Media2.pl w nowej odsłonie - zlecenie konwersji systemu

  
Pisanie newsa kilka miesięcy nieco się mija z celem, ale jednak w tym przypadku warto, bo jest się czym pochwalić. :)

W listopadzie ub. r. miałem okazję świadczyć swoje usługi dla spółki Priva.pl, właściciela m.in. portali Media2.pl czy Fotka.pl, reprezentowanej przez p. Rafała Agnieszczaka. Moim zadaniem była profesjonalna konwersja silnika forum z działającego wówczas punBB na phpBB w najnowszej wersji 3.1, dostosowanie szaty graficznej nowego forum do kolorystki portalu Media2.pl, a także przeprowadzenie przez konwersję wszystkich użytkowników, by byli dobrze poinformowani o zamierzanych zmianach.

Zmiany poprzedziło profesjonalne rozeznanie w ówczesnej strukturze forum, jego specyfice i oczekiwaniach właścicieli, administratorów, moderatorów i w końcu także użytkowników. Przedstawiłem kilka wariantów graficznych, spośród których został wybrany jeden.

Sam proces konwersji przeprowadziłem wieloetapowo, zachowując dotrzymanych terminów, dlatego forum było niedostępne zaledwie kilka godzin. W tym czasie byłem w pełni dostępny dla administratorów, na bieżąco informując ich o przebiegu pracy. Przy konwersji dotrzymałem wszystkich procesów bezpieczeństwa i prywatności danych.

Mimo ogromu danych, z jakim przyszło mi pracować, całość udało się sprawnie opanować, tak, że po pierwszym podejściu forum zostało ponownie udostępnione użytkownikom. Całość po zmianach została bardzo dobrze odebrana zarówno przez samych użytkowników, którzy mogli od tej pory korzystać z forum również na urządzeniach mobilnych, jak i przez administratorów i samą spółkę, która nie wniosła żadnych dodatkowych próśb dotyczących tego projektu.

Dzięki temu zleceniu, pierwszemu tak dużemu w mojej karierze, zdobyłem doświadczenie w planowaniu i wykonywaniu takich zadań, ale również poznałem kilku niezwykłych ludzi, od których również wiele się nauczyłem.

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją