News

7 rzeczy, które musisz wiedzieć na 7. urodziny mojej strony

  
Moja strona obchodzi dzisiaj kolejną już, 7. rocznicę pojawienia się w sieci. Za każdym razem, kiedy piszę takiego wspomnieniowego news'a wracam pamięcią i z ogromnym sentymentem do początków. Przypominam sobie, jak ja to kiedyś robiłem i porównuję to z tym, jak robię to teraz. A różnic jest naprawdę sporo. :) Ta strona to niemalże połowa mojego życia. Ale moja strona to dużo więcej niż wspomnienia, to przede wszystkim ciekawe artykuły o szeroko pojętym świecie nowych technologii i nie tylko. To po prostu moje miejsce w sieci, moja wizytówka. Rokrocznie zastanawiam się jak uczcić kolejną rocznicę, w tym roku będzie to 7 rzeczy znanych - nieznanych o mojej stronie.

1. Więcej niż 7 lat


Tak na dobrą sprawę moja strona ma nieco więcej niż 7 lat. W 2008 r. została opublikowana pierwsza wersja strony już pod szyldem Jan Pogocki – homepage, ale prawie dwa lata wcześniej, w sieci pojawiła się pierwsza wersja Autorskiej Strony Internetowej. To była pierwsza strona o mnie. Jeszcze wcześniej, bo w połowie 2005 r. w internecie pojawiła się pierwsza moja strona o Miesięczniku Historyczno-Przyrodniczym, który miał powstać w mojej szkole. :)

2. Tajemniczy rebranding


W trakcie funkcjonowania strony, w 2011 r., był moment, kiedy chciałem całkowicie przearanżować stronę i zmienić jej nazwę po prostu na JANPOGOCKI.PL. Przygotowałem sobie nawet specjalne projekty, w których miało być wąskie menu, podobne do tego, co jest teraz, lecz w kolorze bordowym, a logo - białym. Jednak nie spodobało mi się to i projekty wyrzuciłem do kosza.

Podobnie było jakiś czas później, kiedy pracowałem na nowymi kolorami w moim logotypie. Całość wyszła jednak strasznie plastikowo i za cukierkowo. Coś takiego ewidentnie nie nadawało się do publikacji. Jednakże projekt zachował się i teraz go publikuję. :)3. Poczytne artykuły


Na mojej stronie poczytność artykułów jest na razie, powiedzmy sobie szczerze: dobra, ale nie bardzo dobra. Jest jednak kilka artykułów, na które nie ma dnia, by ktoś nie wszedł. Jest to chociażby artykuł o niskopoziomowym formatowaniu pendrive'a, o martwych pikselach i sposobie na ich naprawę czy w końcu niedawny artykuł o wypalaniu obrazu ISO na pendrivie.

4. Setki artykułów i komentarzy


Na mojej stronie jest już ponad 220 artykułów, do których napisano łącznie ponad 400 komentarzy. Cieszę się z każdego z nich. :)

5. Nieznany spot


W połowie 2012 r. wpadłem na pomysł stworzenia spotu wideo mojej strony. Całość wyszła całkiem nieźle, zważywszy na fakt, że nie było ani jednej sceny kręconej kamerą, tylko montaż odbywał się w oparciu o grafiki komputerowe. Od publikacji spotu wstrzymałem się, bo nie utrafiłem w odpowiedni moment, a pół roku później została wdrożona zmiana, polegająca na rozszerzeniu strony do panoramicznych ekranów.6. Serwisy poboczne


Przez te 7 lat uzbierało się nieco serwisów pobocznych, które tworzyłem jako dopełnienie strony. Były to Forum, Beta (w którym miały pojawiać się moje zalążki przyszłych projektów), Linux, Windows 7, Startuj z Serwisem (strona startowa dla przeglądarek), Przepytaj Się, Liczak. Dziś już nie ma ani jednego z nich, bo większość z tych funkcji zaimplementowałem bezpośrednio na stronie, część się nie przyjęła, a jeszcze inną część schowałem do archiwum. Być może kiedyś te pomysły inaczej wyewoluują, ale do tego potrzeba trochę czasu.

7. Kolejne próby nowego loga


Jak już wcześniej wspomniałem, wielokrotnie przymierzałem się do mniejszych lub większych zmian w układzie i grafice. Kilka lat temu z pomocą przybył mi kolega TiM, który specjalnie dla mnie stworzył kilka projektów nowego loga. Chciałbym mu teraz z tego miejsca bardzo podziękować, bo wiem, że starał się, tylko ja sam nie wiedziałem co bym chciał mieć. TiM, życzę Ci dalszych wielkich sukcesów w grafice! :) A Wam oczywiście polecam jego obecne projekty na Behance, bo jest wśród nich wiele naprawdę genialnych. I ciągle pojawiają się nowe, jeszcze lepsze. :)I niech to tak wszystko trwa, jak najdłużej! :)Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
2
KOMENTARZE

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

2
KOMENTARZEWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
zorro
01.10.2015, 09:12 #1
Siedmiolatek - czyli zabawki na bok i do szkoły. Brawo !
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
16.02.2016, 13:17 #2
Ogromne gratulacje z okazji 7 "Urodzin bloga" to sporo. Gratuluję także wytrwałości, pomysłów i rzetelnych informacji na tematy związane z it. Będziemy śledzić dalsze losy!
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją