News

Mobilnym należy się więcej!

  
Nie muszę chyba mówić jak bardzo ważny stał się segment urządzeń mobilnych w ciągu ostatniego roku. Dziś tak naprawdę chcemy mieć w smartfonach i tabletach podobną funkcjonalność jak w komputerach. W obliczu nadchodzących zmian w algorytmie wyszukiwarki Google, która będzie promowała strony mobilne, wielu właścicieli stron będzie musiało się zdecydować na uruchomienie takich wersji, by nie spaść z rankingu. Ja nie musiałem, gdyż już od połowy 2011 r., czyli od przedostatnich dużych zmian na stronie, udostępniałem okrojoną wersję serwisu dla urządzeń mobilnych. Dziś postawiłem kolejny ważny krok w tej sprawie.

Poprzednia wersja mobilna była naprawdę okrojona - pozwalała jedynie przeglądać artykuły. Niestety, były one całkowicie pozbawione obrazków i dodatkowych funkcjonalności. Od dziś obrazki wróciły do wersji mobilnej, ale oczywiście w mniejszej rozdzielczości, by nie zabierały dużej ilości tak bardzo cennego (jeszcze? oby najkrócej!) transferu i aby mieściły się na małych i nieco większych ekranach urządzeń mobilnych. Po kliknięciu na te, które znajdują się w treści artykułów, otworzą się ich pełne wersje, by czytelnik mógł zobaczyć szczegóły.

Ale to nie koniec. Oddaję "Mobilniakom" możliwość czytania komentarzy pod artykułami i pisania nowych. Jest to jedna z najważniejszych funkcjonalności na mojej stronie, więc nie wyobrażałem sobie jak mogłoby jej nie być. Wszystko działa naprawdę bardzo szybko i intuicyjnie. Teraz będzie jeszcze łatwiej wchodzić w interakcję z moją stroną, również poza domem, do czego rzecz jasna zachęcam.Co dalej? Wersja mobilna nie będzie na pewno zostawiona sama sobie, potrzebuje dalszej rozbudowy, ale oczywiście w zależności od Waszego zainteresowania. Będę analizował statystyki, ale i Was proszę o feedback w tej sprawie, poniżej w komentarzach.

Jeżeli już jesteśmy w temacie wyrażania opinii: jestem cały czas otwarty na Wasze propozycje dotyczące ewentualnych zmian czy ulepszeń na stronie. Wiem, że w głównej mierze czekacie na nowe, jeszcze ciekawsze treści. :) One również powinny się pojawiać, ale pamiętajcie: z jakością idzie w parze czas, a więc na coś naprawdę dobrego trzeba czekać.

Bardzo się cieszę, gdy czytam niektóre komentarze pod starymi artykułami czy poradnikami, które wciąż wzbudzają emocje i dyskusję. Cieszę się również, gdy mogę komuś pomóc - nie ma chyba nic lepszego niż zadowoleni czytelnicy.

Pamiętajcie o mojej stronie również na Facebooku, polubcie już teraz: www.facebook.com/jan.pogocki.homepage

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
3
KOMENTARZE

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

3
KOMENTARZEWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
13.04.2015, 17:00 #1
Gorąco kibicuję wszelkim inicjatywom popularyzującym mobile w Polsce. Przedsiębiorcy muszą sobie uświadomić, że strony w RWD i porządek pod kątem SEO w przypadku stron mobilnych (canonicale i kwestia duplikacji treści pomiędzy subdomenami). Niemniej dla wielu osób digital marketing to czarna magia, a mobile to tylko jakaś nowinka, której nie do końca rozumieją. Jak ktoś by chciał zdobyć wiedzę o podstawach mobile to polecam darmowy ebook "Mobile w małej firmie" [link].

Ponadto, jeśli ktoś szuka bardziej zaawansowanej wiedzy na temat RWD i stron mobilnych, to mogę polecić jeden z ostatnich artykułów Tomka Wydry (blog wydra.waw.pl), w którym omawia ten temat dość dokładnie
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
28.04.2015, 11:05 #2
Rozwiązania mobilne są teraz obowiązkowe, bo co mam poczynić jadąc pociągiem i męczyć się czytać was na telefonie. Przy okazji wspomnę, że programiści stron mają pełne ręce roboty ;)
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
20.05.2015, 22:05 #3
Faktycznie było duże zamieszanie z tym, że Google będzie premiować lub też obniżać pozycje strony w wynikach wyszukiwania na urządzenia mobilne dla stron niedostosowanych do tych urządzeń. Jadnak do dzisiaj to się nie wydarzyło :)
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją