News

Projekty graficzne dla Bazyliki Wadowickiej i LO Wadowice

  
Czasami oprócz jakiegoś bezsensownego kodzenia zajmuję się innymi ciekawymi projektami, które uważam, że warto stworzyć albo ulepszyć, a mogą być z pożytkiem dla ogółu. Ostatnio stworzyłem identyfikację dla Parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach oraz dla I LO w Wadowicach, z tym, że LO wciąż nie udzieliło informacji co do statusu wykorzystywania, ale o tym pod koniec.

Bazylika Wadowice
Stworzenie projektu logotypu dla Parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach jest o tyle trudne, że należy zachować powagę wynikającą z tego, że jest to miejsce sakralne, dodatkowo bardzo dobrze rozpoznawane na świecie. Projekt zachowałem w kolorystyce ciepłej, stonowanej zaczerpniętej z głównych barw polichromii kościoła. Jako znak graficzny wykorzystałem pewną interpretację konturów Bazyliki, które uznałem za najbardziej rozpoznawalne.

Dodatkowo uruchomiłem i administrowałem oficjalny fanpage Bazyliki Wadowickiej na Facebooku oraz uporządkowałem wszystkie informacje w Miejscach Google, czyli również na Google Maps. Tworząc kampanię na Facebooku, chciałem, by duszpasterze jeszcze bardziej zbliżyli się do swoich odbiorców w internecie. Targetem oczywiście są mieszkańcy Wadowic, ale nie tylko. Da się zaobserwować aktywność również spoza granic miasta. Dość duże zainteresowanie budziła seria "Ewangelicznych Rozważań na FB". Byłem odpowiedzialny za jej kreację.W tym momencie fanpage zdobył popularność na poziomie 800 polubień, przy czym ważne jest, że jego obserwatorzy chętnie powracają na stronę w poszukiwaniu informacji.

I LO Wadowice
Projekt graficzny logotypu dla I LO im. M. Wadowity w Wadowicach był stworzony w ramach ogłoszonego konkursu, na początku 2014 r. Spróbowałem wyrazić swoją myśl w maksymalnie prosty i nowatorski sposób - wybierając nowoczesny krój i formę loga, jednocześnie nawiązując do tradycji tej szkoły, podkreślając to w kolorze i zmodyfikowanym znaku tarczy, symbolizującym pewien postęp, progres.

Logo zostało wykonane w kilku wersjach: w formie skróconej, wydłużonej, w wersji do wykorzystania na oficjalnej stronie internetowej oraz w pełnej wersji zawierającej poprawną nazwę placówki.Niestety, najgorsze jest to, że nie wiem, jak zakończył się konkurs, gdyż nie został on oficjalnie rozstrzygnięty, a zwycięzca i jego projekt nie zostali podani do publicznej wiadomości. Z tego, co każdy może zaobserwować na oficjalnej stronie LO, ani mój, ani żadnej inny projekt loga nie jest wykorzystywany. I jest tak, choć wg regulaminu (nota bene wciąż dostępnego na stronie), termin oddawania prac upłynął 8 kwietnia br. Dużo ciekawszy jest za to punkt VII, podpunkt 3, który stwierdza, że "wyniki [konkursu] zostaną zamieszczone we właściwym terminie na stronie szkoły". Czyli co, czekamy? :D

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją