News

ACTA: protest przeciwko podpisaniu umowy

  
Dziś po południu wszystko stało się jasne - ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu, Rząd RP nie wycofał się z planów podpisania umowy ACTA przez Polskę. W zwołanej konferencji prasowej ministrowie Michał Boni (minister cyfryzacji) oraz Bogdan Zdrojewski (minister kultury) chórem przekonywali, że podpisanie ACTY nie spowoduje zmian prawnych, ani nie ograniczy swobód w internecie. (Swoją drogą gdzie jest premier?!)

Prawda jest jednak zupełnie inna i opisałem ją w poprzednim artykule. ACTA jest furtką do otwartego cenzurowania internetu.

Wobec zaistniałej sytuacji przyłączam się do kulturalnego, ogólnopolskiego protestu przeciwko ACCIE, organizowanego m.in. przez Antyweb, Wykop, IT Tech Blog, KWEJK, Demotywatory i JoeMonster. Dlatego od dnia dzisiejszego do bliżej nieokreślonej przyszłości zaczerniam stronę i logotyp.

Niech wszyscy się dowiedzą, co szykuje nam Rząd i wesprzyjcie ogólnopolską akcję protestacyjną na Facebooku: Nie dla ACTA w Polsce

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
6
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

6
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
27.01.2012, 12:27 #1
Ja jednak przypuszczałem, że protesty nie powstrzymają rządu przed podpisaniem ACTA. Wiedziałem, że będą ślepo podążać za paluszkiem tych, którzy tą umowę opracowali czytaj: USA. Myślę, że to nie koniec całej sprawy. My internauci nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
01.02.2012, 10:47 #2
Również nie wierzyłem do ostatniej chwili, że rząd jednak podpisze ACTA. Myliłem się :/ To chóralne przekonywanie, że ACTA nic nie zmieni, tylko mnie rozdrażnia. Przecież z treści dokumentu wynika coś innego...
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
07.02.2012, 11:50 #3
Rząd co prawda zawiesił ratyfikację ACTA ale zapowiedział, że nie wycofa się z ostatecznej akceptacji traktatu. Czyli jednym słowem liczą, że czas ostudzi protesty...Nie sądzę, że im się uda.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
21.02.2012, 11:56 #4
Chyba jest światełko w tunelu, bo premier niedawno powiedział, że możliwe jest wycofanie się z ACTA....
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
03.07.2012, 14:40 #5
Jak na razie nie odczułem w większym stopniu zmian po podpisaniu ACTY. Jedynie co da się zauważyć to większy problem ze ściąganiem filmów czy muzyki. Moim zdaniem ACTA nic za bardzo nie zmieni. Wkrótce wszystkie przepisy da się "obejść", a hakerzy poradzą sobie z "haczykami" internetowymi.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
03.06.2015, 14:46 #6
W tej chwili trwają prace nad wprowadzeniem mutacji ACTA a mianowicie TTIP i CETA. Mógłby Pan napisać o tym artykuł.
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją