News

Chwilowe problemy techniczne

  
Wszystko zaczęło się wczoraj tak po godzinie 15:00 i trwało to całą dobę. Mowa tu niestety o problemach technicznych, które nie oszczędziły nawet mojej strony. Wobec Was jestem winien pewnych wyjaśnień.

O problemach pewnie nie dowiedziałbym się tak szybko, gdyby nie admin zaprzyjaźnionej strony, który mnie o tym poinformował. Ale co tak naprawdę się stało?

Przede wszystkim nie działo dodawanie komentarzy przez użytkowników, jak i parę, nieco mnie ważnych modułów. Nie działał również serwis moje-IP.NET. W pierwszej kolejności sprawdziłem czy w funkcji phpinfo jest wszystko tak jak należy. Było ok. Więc napisałem do Romana Trziszki, managera cal.pl:

Witam,
czy ostatnio wprowadzaliście Państwo jakieś zmiany w ustawieniach mojego serwera (janpogocki)? Z niewiadomych względów dzisiaj po południu zaczęły występować błędy w skryptach
(...)

Po chwili otrzymałem krótkie oświadczenie:

Witamy serdecznie,
Na serwerze nie byly wprowadzane zadne zmiany
(...)

No i radź sobie sam! W sumie nie miałem innego wyjścia, jak tylko czekać na samorozwiązanie sprawy. Na szczęście nie musiałem długo na to czekać: jako, że rano jeszcze było po staremu, to w godzinach popołudniowych powoli zaczęło wszystko wracać do normy.

W sumie tak do końca ani ja, ani p. Trziszka z cal.pl nie umiemy wyjaśnić tej sytuacji. Na pewno był to jakiś czasowy problem z PHP (choć to dziwne, bo wiele razy próbowałem wgrywać oryginalny plik php.ini i ciągle się nie zmieniało nic!), a przede wszystkim funkcją mail i file_get_contents, ale nie była też prowadzona aktualizacja interpretera. Także pozostanie to wielką niewiadomą.

Jeszcze raz bardzo przepraszam za te problemy, a na osłodę mam bardzo miłą informację: mój serwis zdobył kolejny (trzeci) punkt Google PageRank! :)

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją