News

Zakończenie projektu Xgamelii

  
Po raz już kolejny (dokładnie drugi) raz nie udało się mi utworzyć "nowego, szybszego OGame" - czyli, mitycznej już, Xgamelii. Problem tkwi (jak już pisałem) w naszym serwerze, który - niestety - nie zdoła utrzymać takiej gry jak Xgamelia. Serwer jaki obecnie posiadamy jest zwirtualizowany, a nie dedykowany. Różnica jest bardzo duża i w jakości, i w kosztach utrzymania. Serwery dedykowane, w przeciwieństwie do serwerów wirtualnych, są przeznaczone specjalnie dla jakiegoś projektu, który jest wymagający dla serwera. Serwer dedykowany jest nijako w całości przeznaczony dla projektu, a serwer wirtualny tylko w jakiejś części (często bywa, że na 1 zwykłym serwerze jest 4-5 hostingów). Różnica jest także w cenie, która jest dosyć wysoka (przykłady ofert: tu, tu, tu, tu, tu i tu) a mi się po prostu nie opłaca w to inwestować, ponieważ nie wiem, czy projekt "wypaliłby". Zresztą serwery dedykowane naprawdę nie należą do najtańszych... Jak na razie możemy sobie o Xgamelii pomażyć. No chyba, że jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności znalazł by się sponosor, który całą infrastrukturę by sfinansował. ;)

Bez Xgamelii też da się żyć, tym bardziej, że polecam odpowiednik - Progamelę, która szczerze mówiąc, jest obecnie o wiele bardziej rozbudowana niż beta 2 Xgamelii. ;)

Kolejną sprawą jest rekompensata za Xgamelię. Projekt "tego czegoś" jest na razie w bardzo wczesnej fazie, jednak już teraz chcę wiedzieć, czy znalazł by u Was poparcie. Dlatego jest nowa Ankieta: "Czy potrzebujesz takiego miejsca w sieci, w którym mógłbyś przechowywać swoje pliki?". Po samym pytaniu można już wiele wnioskować, jednak chcę zaznaczyć, że to "takie miejsce w sieci" nie byłoby takim zwyczajnym "uploader'em plików".

Ankieta potrwa do połowy marca, czyli do 15 marca (niedziela) włącznie.

Pozdrawiam,
Jan Pogocki

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją