Blog

Google Tłumacz: ewolucja

  
Dzisiaj Google uruchomiło kolejną wersję swojego tłumacza internetowego. Pojawiły się trzy nowości: tłumaczenie na bieżąco, transliteracja (np. chińszczyzny) na alfabet łaciński i synteza angielskich zwrotów.

- Tłumaczenie w czasie rzeczywistym - zapomnij na zawsze o przycisku "Tłumacz"!
- Transliteracja - pozwala na wyświetlenie zwrotów we wszystkich alfabetach (na razie z wyjątkiem hebrajskiego, arabskiego i perskiego) w alfabecie łacińskim.Dodatkowo możemy pisać fonetycznie, w alfabecie łacińskim, w polu tekstu źródłowego w językach arabskim, perskim i hindi, a Google Tłumacz automatycznie przekształci ten tekst w odpowiedni alfabet. Na przykład:zostanie automatycznie przekształcone w:- Synteza mowy - na razie dostępna jedynie w języku angielskim, pozwala na wierne odczytanie tekstu tłumaczenia. Odczytanie nastąpi po kliknięciu na specjalną ikonkę głośnika.Na koniec firma Google prezentuje krótką prezentację możliwości Tłumacza (w j. angielskim, ale warto obejrzeć):źródło: Official Google Blog

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją