Blog

Spamavert - pokaż SPAMowi, gdzie jest jego miejsce!

  
Na pewno nie raz przy rejestracji w jakimś serwisie nie chciałeś podawać swojego osobistego adresu e-mail, ale konieczna była aktywacji. Nasza niechęć najczęściej bierze się z tego, że boimy się nawału wiadomości niechcianych, czyli SPAMu. Nie zawsze mamy jednak do dyspozycji jakiegoś alternatywnego maila, które moglibyśmy użyć. Często barierą jest fakt, że serwisy pocztowe Onetu, WP czy Interii mają wbudowane moduły antyspamowe, które mogą nie przepuszczać poczty ze serwisów zagranicznych, w których może chcemy się zarejestrować.

Nie ma sensu kombinować z serwisami pocztowymi, bo istnieje narzędzie, które jest tymczasową pocztą elektroniczną, dostępną dla każdego, za darmo i bez hasła. Mam tu konkretnie na myśli spamavert.com, które idealnie przyjdzie nam z pomocą.

Sposób jego użycia jest bardzo prosty: wchodzimy na wyżej podany adres, wybieramy nazwę użytkownika naszego maila i... gotowe! Spamavert będzie teraz na bieżąco sprawdzać skrzynkę, a gdy pojawi się jakiś mail (np. link aktywacyjny jakiegoś forum), bez problemu go odczytasz. Jeżeli będziesz chciał, otrzymaną wiadomość możesz przekazać na swoją domyślną skrzynkę, aby w razie potrzeby odczytać ją w przyszłości.

Serwis jest na tyle popularny i praktyczny, że doczekał się nawet specjalnego dodatku dla Firefoksa, który jest dostępny na stronach Mozilli.

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
1
KOMENTARZ

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

1
KOMENTARZWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
zły
15.11.2010, 07:44 #1
Ale to zmyślne ...
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją