Blog

Wybrałeś nie tego Boba co trzeba? Gmail Cię poprawi!

  
Gmail przyzwyczaił już nas do wielu (czasem nawet zabawnych) pomysłów w Laboratorium. Tak jest i tym razem. Google przedstawiło nam nową wtyczkę, która ma za zadanie nas poprawiać, kiedy wybierzemy nie tego co trzeba odbiorcę. Tylko w jaki sposób?

Wiele razy "dyskutujemy" nad czyjąś osobą (najczęściej nad szefem ;). Często się zdarza, że nasz przyjaciel, dajmy na to Bob Smith, ma takie samo imię, jak nasz szef, Bob Jones. I co wtedy, kiedy e-mail zostanie wysłany do szefa, a nie przyjaciela? Lepiej nie myśleć...

Wtedy z pomocą przychodzi nam nowa wtyczka o nazwie "Niewłaściwy adresat?". Po włączeniu, system uczy się, że załóżmy z naszymi przyjaciółmi (np. Kowalskim i Nowakiem), adresujemy maila również, np. do Boba Smitha. Wtedy, kiedy z pośpiechu wybierzemy, np. kombinację Kowalski, Nowak, Jones, Gmail się spyta, czy nie chodzi nam przypadkiem o Smitha. W ten sposób unikniemy nieporozumień i nieprzyjemności.


źródło: Gmail Blog

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
0
KOMENTARZY

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

0
KOMENTARZYWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
Pasja. Każdy ma swoją