Blog

Nowe opcje wyszukiwania Google teraz także po polsku!

  
Już od jakiegoś czasu, w angielskiej wersji Google dostępne były specjalne opcje wyszukiwania - od dzisiaj są one dostępne również w wersji polskiej! Co takiego nowego niosą za sobą te opcje?

Przede wszystkim możemy w bardzo prosty sposób przefiltrować nasze wyniki wyszukiwania względem filmów wideo, wiadomości, blogów czy nawet for internetowych. W przypadku filmów, mamy możliwość wybrania nawet długości klipu.

Kolejną opcją jest zakres czasowy. Już jakiś czas temu, Google zapewniało, że wprowadzi możliwość tzw. wyszukiwania w czasie rzeczywistym. Miało to dosyć duży związek z mikroblogami (a w szczególności z Twitterem), w których różnego rodzaju informacje pojawiają się dosłownie co sekunda. Wraz z nowymi opcjami, możemy wybrać nasze wyniki względem czasu, np. z ostatniej godziny, doby, ostatniego tygodnia, roku lub konkretnie wybranego przez nas zakresu dat.

Do wyboru mamy również strony odwiedzone już przez nas, jak i te nieodwiedzone - w ten sposób powinniśmy nieco łatwiej znaleźć interesującą nas stronę, którą już kiedyś odwiedziliśmy.

Moim zdaniem bardzo ciekawą opcją jest "Obrazy ze strony". Powoduje ona, że do wyników dołączane są 2 konkretne obrazki ze strony - to również ułatwi nam znalezienie tej, konkretnej strony.Zmianom uległa również Google Grafika: pojawiła się opcja wyszukiwania podobnych obrazków. Jest ona szczególnie potrzebna, jeżeli chcemy znaleźć podobny obrazek, ale np. o lepszej rozdzielczości. Wpiszmy, np. frazę Afryka do wyszukiwarki grafiki:Teraz możemy użyć opcji "Znajdź podobne obrazy", np. do mapy fizycznej Afryki. W efekcie Google znajdzie nam wiele innych podobnych map Afryki:Mi jak zwykle wszystkie nowości od Google przypadły do gustu, nie wiem, jak Wam? ;)

Podobał się artykuł? Myślę, że tak. :) Czekam na Twój komentarz poniżej. Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku i obserwuj mnie na X.
3
KOMENTARZE

BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X  

3
KOMENTARZEWYŚLIJ
E-MAILEM

WERSJA
DO DRUKU

SUBSKRYBUJ
KANAŁ RSS


BĄDŹ ZE MNĄ NA BIEŻĄCO
NA FACEBOOKU ORAZ X

Komentarze 

OD NAJSTARSZYCH  •  OD NAJNOWSZYCH
appliance repair Newport Beach
22.09.2011, 14:44 #3
Bardzo podoba mi się projekt graficzny oraz nawigacji w witrynie, łatwy w oczy i treść dobra. inne strony są po prostu zbyt przepełnione dodaje
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
07.11.2009, 22:17 #2
"Dobrze by było, gdyby jeszcze polski interfejs wyszukiwania w Google Wave był zrobiony :-)" - na pewno kiedyś będzie ;)
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
06.11.2009, 20:36 #1
Dobrze by było, gdyby jeszcze polski interfejs wyszukiwania w Google Wave był zrobiony :-)
ODPOWIEDZ    NAPISZ NOWY
Pasja. Każdy ma swoją